BĄDŹ BOSKA M.Jurczyk

Książkę pierwszej polskiej personal shopperki kupiłam po obejrzeniu recenzji Radzki. Faktycznie okazała się być przyjemną i przydatną lekturą.

.

IMG_0572

Bądź boska to poradnik, który powstał po to, byś mogła pokochać ubrania się w nich świetnie, doskonale wyglądać i podkreślać codzienność tym, co masz na sobie. Oparty na autorskim systemie polskich sylwetek udowadnia, że styl to kwestia proporcji, a nie rozmiaru. Nauczysz się, jak mądrze kupować i zarządzać swoją szafą według zasad piramidy prawidłowego ubieranie się. Znajdziesz też wskazówki, jak wyglądać dobrze w jesieni życia i jak skomponować szafę przyszłej mamy. Autorka zdradza tajniki specjalistek od zakupów po to, by każda kobieta, w każdym wieku, wyglądała i czuła się jak gwiazda swojego życia.

W moim odczuciu system podziału sylwetek jest nietypowy, ale dość trafny. Najbardziej jednak przypadła mi do gustu opracowana przez Monikę Jurczyk piramida prawidłowego ubierania się.

    IMG_0568

Bardzo zgrabnie ukształtowany system pomaga nam dopracować swoją szafę do perfekcji. W każdym bądź razie zamierzam się do niego zastosować, choć pozwolę sobie ominąć te momenty/ elementy klasycznej lub podstawowej garderoby, które uważam za zbędne w mojej szafie przynajmniej na dzień dzisiejszy.

Do 40% klasyki autorka zalicza: żakiet na jeden guzik (mam wrażenie, że to ulubiona część jej garderoby), trencz, spódnica do połowy kolana, kardigan, spodnie w kant, spodnie wywinięte nad kostką, sukienki, wełniany sweter, ramoneska, kozaki i szary dres 😉

Do 30% podstawy: białą koszulę, t-shirt, bokserki, dżinsy i kolorowe sweterki.

Kolejne 20% procent to dodatki. Warto postawić na dużą elegancką torbę, kopertówkę, cienki pasek, modne okulary i charakterystyczną dla nas biżuterię.

Pozostałe 10% procent to trendy, czyli rzeczy które musimy mieć w tym sezonie, w których się zakochaliśmy od pierwszego wejrzenia, ale raczej nie zagoszczą na dłużej w naszej szafie.

Jakież to wydaje się być proste, prawda?

.

Kiss, Ajriss

.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.