Childfree

Społeczeństwo, czyli przeważnie moja mama 😀 wymaga ode mnie, jako osoby płci żeńskiej, pewnych zachowań, na podstawie których tworzy obraz “dobrej” lub “złej” dziewczyny. Dotyczy to tematu- rzeki związków damsko- męskich, ubioru, wyboru zawodu, posiadanie rodziny i wyjazdów w dłuuuugie podróże służbowe.

Należąc do wczesnych roczników pokolenia X straciłam już na wstępie możliwość dogadania się w tych tematach z pokoleniem lat ’50, ’60. To my, nie oni, urodziliśmy się w czasach, w których wiadomości starzeją się w sekundę, rynek pracy jest nie stabilny i tylko wolna osoba jest w stanie nadążyć za jego wymaganiami. Wartości tracą na wadze, dogmaty przestają obowiązywać, wszystko jest zmienne i niestabilne…

No więc społeczeństwo wymaga ode mnie posiadania rodziny. Przywiązania się do czegoś na stałe, załadowania swojego życiowego terminarza na maxa, żeby na końcu tego wszystkiego poczuć…frustrację… i niedosyt życia, tęsknotę za pięknymi miastami, które się nie odwiedziło i zwariowanymi rzeczami, których się nie zrobiło.

http://www.flurtsite.com/2012/09/childfree-all-women-are-created-equal/

Więc przed tak poważną decyzją życiową ustalmy fakty. Czy jesteśmy w stanie poświęcić karierę, życie towarzyskie i osobiste, urodę, znieść operacje poporodowe, które są niezbędne dla powrotu do pełnowymiarowego życia i współżycia? Czy jesteśmy gotowe na ewentualne depresje poporodowe, niezadowolenie męża z ciągle zmęczonej, nie zadbanej kobiety obok?Nie neguję tu czy rodzina jest ważna czy nie, ale czy ona i dzieci są niezbędnym elementem życia kobiety. Uważam tylko, że trzeba do tego mieć powołanie. Ponieważ jest to poważna decyzja życiowa, pełna wyrzeczeń i kompromisów. Dzisiejsza kobieta zaś wyrzeczenia i kompromisy znosi dość ciężko.Przynajmniej ja bym nie zniosła.

Ja mówię temu wszystkiemu stanowcze NIE. Nie wstydzę się również przyznać, że jestem childfree person.


Czy twoja decyzja jest równie przemyślana?

 

Do family and children are an essential part of a woman’s life? I just think that you need to have calling. Since this is a big decision in life, full of sacrifices and compromises. Today’s woman does not like a well-sacrifices and compromises.
So before such an important decision in your life lets settle the facts. Are we able to give his career, social life and personal beauty, endure postpartum operations. Are we ready for postpartum depression, dissatisfaction husband?

I say NO. Also I’m not ashamed to admit that I’m childfree person.
What about U?

 

 

 

Kiss, Ir.Is.

 

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.