Depilacja laserowa

Od dawna w nikim nie budzi zdziwienia fakt, że kobiety zniosą każde katusze w pogoni za swoim ideałem. Ideałem kobiety XXI wieku jest pięknie gładkie ciało, beż jednego… paskudnikowego… brzydkiego… denerwującego… (miejsce na twój epitet)… włoska. Włosy mają zostać tylko na głowie i to w postaci gęstych, mocnych i lśniących egzemplarzy.

No cóż nie byłam wyjątkiem w swojej nietolerancji włosów na ciele. Goliłam je do dwóch razy dziennie, nabawiając się coraz to częstszych powrotów stanów zapalnych podrażnionej wrażliwej cery. Na szczęście nadeszła epoka depilacji laserowej. Na szczęście miałam czarne włosy i koleżankę, która zdążyła się zorientować, że wszystkie pozostałe lasery z wyjątkiem diodowych nie dają pożądanych rezultatów.

1.

Jeśli naprawdę z jakiejś przyczyny chcecie pozbyć się włosów na ciele wybierzcie laser diodowy. IPL’e to lasery zamykające naczynka i wygładzające cerę za pomocą swoich świateł podczerwieni. Lasery aleksandrytowe i cholera wie jeszcze jakie inne nawet już nie pamiętam do czego służyły, ale jeśli nie zwróciłam na nie uwagi, to nie nadawały się ani do zamknięcia naczyń krwionośnych, ani do trwałej depilacji.

1265993330_73947923_1-Zdjecia--DEPILACJA-LASEROWA-SOCHACZEW

2.

Najpopularniejszym laserem diodowym w Polsce jest laser typu Light Sheer. Ponieważ wcale nie jestem ekspertem, to wrzucam opis urządzenia uznanej i cenionej firmy dermo -kosmetycznej DerMed:

Light Sheer Duet® jest najnowszym, najszybszym i zarazem najmocniejszym systemem z cenionej na całym świecie Light Sheer® uchodzący za najskuteczniejszy laser w depilacji. Light Sheer Duet® został wzbogacony o technologię zasysania oraz znacząco powiększone okienko zabiegowe. Wprowadzone zmiany znacznie skracają czas trwania zabiegu i powodują, iż jest on całkowicie bezbolesny.

Light Sheer Duet® jest jedynym laserem posiadającym dwie głowice pracujące – mniejsza Light Sheer ET – 9x9mm, do depilacji niewielkich i trudno dostępnych miejsc oraz większa Light Sheer HS – 22x35mm, używana w trakcie depilacji m.in kończyn dolnych i górnych, pleców, brzucha itp.

Najmocniejszy i najnowocześniejszy obecnie Light Sheer Duet® umożliwia całkowite zlikwidowanie niechcianych włosów dzięki zastosowaniu zespołu diod o najwyższej osiągalnej mocy oraz systemowi zasysaniaskóry VACUM.

3.

Pozbycie się włosków za pomocą laseru to proces długotrwały, bolesny, wymagający wyrzeczenia się słońca na kilka miesięcy. Jest również kilka przeciwwskazań: bliznowce, łuszczyca, padaczka, bielactwo, okres ciąży, leki światło-uczulające, antybiotyki. Na “załatwienie” jednej części ciała potrzebujemy kilku miesięcy. Żeby wyjaśnić skomplikowany proces unicestwienia włosia, jeszcze raz posłużę się informacją ze strony Dermed:

Laser emituje łagodną wiązkę promieni, pochłanianą przez barwnik włosa, co prowadzi do zniszczenia jego cebulki. Należy jednak dodać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu i właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe włosy są w fazie inwolucji i spoczynku. Po tym okresie część włosów znów wchodzi w aktywny etap wzrostu. Dlatego też, aby usunąć prawie wszystkie włosy zabiegi muszą być powtórzone (min. 3 razy). Podczas jednego zabiegu można usunąć do 30 % z widocznych, ciemnych włosów. W przypadku włosów jaśniejszych lub delikatniejszych możliwe jest uzyskanie przerzedzenia. Zabiegi należy powtarzać co 2-3 miesiące.

images

4.

A teraz cała prawda o depilacji laserowej, ponieważ to, co usłyszycie od Pani na konsultacji ma się nijak do rzeczywistości. Prawdę usłyszysz, kiedy dowiesz się, że najlepsze efekty uzyskasz jeśli masz bardzo jasną cerę i czarne włosy. Że za pierwszym razem laser usuwa 30% włosków i to jest największa ilość, która za jednym razem jesteś w stanie się pozbyć. Ze włoski nie odrastają, raczej nie odrastają. Przygotuj  na minimum serię 5 zabiegów, ponieważ bajkę o usunięciu twoich włosków w trzy podejścia wymyślili marketingowcy. Nawet za 6-7 razem zostanie ci kilka potworów, które będziesz musiała golić zwykłą maszynką, woskiem etc.

Przygotuj się też do bólu, ponieważ chłodząca maść na działanie której trzeba czekać do godziny i tak nic nie daje i, osobiście, wolałam już bez niej. Najbardziej boli pod pachami, ale tam masz również zazwyczaj najlepsze efekty, więc pocierpieć warto! Następne w kolejce stoi bikini, które w niektórych miejscach boli tak, jak tatuaż na kości razy XXL. Nogi to bajka. Możecie spokojnie zając się czytaniem lub inną przyjemną rzeczą, póki dziewczyna robi wam piękne ciało. Nogi, to również zazwyczaj najmniej pożądany rezultat, nie zależnie od tego ile razy wydasz pieniądze na zabieg. Z owłosieniem nad górną wargą nie miałam problemów, więc nie powiem z autopsji, ale podejrzewam, że da się wytrzymać. Od kilku godzin do kilku dni po zabiegu cera jest podrażniona, zaczerwieniona i wrażliwa.

Wciąż nie masz dość i jesteś zdecydowana na zabieg? Gratuluję! Masz bardzo niski próg bólu i dużo samozaparcia, co pomoże ci dojść do mety, która najprawdopodobniej cie rozczaruje. No chyba że poświęcisz kolejny rok bez słońca na depilacje, żeby dojść PRAWIE do skutku.

ENJOY UR BEAUTY BODU AFTER THAT 😉

no i….szacuneczek…

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.