FREUD’owskie motywy zakupoholizmu…

– Wiesz, że jak się tak stroisz, to znaczy, że nie jesteś pewna siebie?

– A jeśli robię to świadomie? Jeśli strojenie się zaliczam do pewnego rodzaju Hobby?

I tu już pewnie żaden psychoterapeuta nic nie zdziała. Będzie musiał zagłębić się staranniej w mój temat, żeby jakoś mnie sobie opisać, scharakteryzować i zakwalifikować :). Jeśli jednak to wciąż prawda i stroimy się, bo mamy potrzebę nieustannej weryfikacji swojej atrakcyjności, to brawo dziewczyny! Włąśnie z czegoś bardzo nudnego, przytłaczającego i pessymistycznego zrobiłyśmy coś kolorowego, ciekawego i pozytywnego!

Ach ta wrodzona kobieca kreatywność :DDD!

.

IMG_6875

.

To właśnie brak poczucia pewności ponoć zmusza nas do kolejnych zakupów i ciągłych poszukiwań siebie idealnej w lustrze. Niestety odbicie w nim nigdy nie jest idealne i satysfakcjonujące: wciąż zbyt puszyste lub zbyt kościste, zbyt przytłoczone lub zgaszone barwami.

Ponoć problem sięga dzieciństwa, kiedy to dopiero kreowaliśmy/łyśmy obraz samych siebie. Przyszłych maniaczek mody i urody.

Pierwszym lustrem były oczy naszych rodziców; mamy lub taty. Ciągle więc poszukujemy tej odległej chwili kontaktu, bezpowrotnie utraconej tak na prawdę… A ubrania? To nie od nich taka zakupocholiczka jest uzależniona!

.

PicsArt_1394541458723

.

Temat godny zastanowienia się, ale… Nie rywalizowałam z mamą, nie ukrywałam swoją kobiecość i nie ubierałam się wyzywająco, mam w miarę zdrowe podejście do odbicia w lustrze, a uwielbienie w oczach ojca dało dobry fundament do pewności siebie w granicach normy…

A jednak wciąż uwielbiam modę i zakupy. W oczach moich bliskich, choć sama uważam swoje zakupy za niesamowicie racjonalne, jestem skończoną zakupoholiczką!

Czy faktycznie to Pan FREUD miesza w naszych szafach?

.

.

What I were:

1. boots- AirStep

    jacket-Zara

    dress- Mohito

    scarf- Parfois

    bag-NN Vanilia store

    glasses-by Sonia Rykiel

2. boots- Bronx

     jacket-Camaieu

     dress- Mohito

     sweater- H&M

     bag-NN Vanilia store

.

.

Psychotherapists fortress that Freud did with women of a Shopaholic. What if my problems do not go back to my childhood, but about fashion and beauty, I considered tinkering and addicted? Maybe this new disease of our time? Who caries? Fun in fashion is so fascinating!

.

.

Психотерапевты говорят, что Фрейд сделал с женщин шопоголички. Но что, если мои проблемы не родились в детстве, а о мода и красота для меня хобби и душевный наркотик? Может быть, это новая болезнь нашего времени? Зачем в етом копаться? Играть с модоы гораздо занимательнее! 

.

.

.

.

See U soon, guys :*

.

You may also like...