Inspired by Emma Peel

[fbliked]Insert Your “LIKED” Content Here[/fbliked] Czy moja fascynacja kobietą szpiegiem wynika z ogólnego upodobania kobiet do literatury szpiegowskiej, czy serial z lat ’60 był faktycznie dobry nie mogę stwierdzić jednoznacznie.

Nie mniej jednak jeśli Emma Peel zainspirowała nawet projektantów firmy Hermes, to, myślę, moja fascynacja jest w pełni uzasadniona i nie wymaga głębszego zagłębiania się w jej przyczyny.

Wiemy przecież, że marka ta kojarzy się wyłącznie z wysokiej jakości kosztownymi materiałami, minimalistycznym wzornictwem oraz charakterystycznymi kolorami: pomarańczowym i brązowym.

Strój inspirowany bohaterką Rewolweru i meloniku utrzymany jest wyjątkowo w czarnej tonacji.

.

2c603f44d1c7960a_Hermes-fall_2010

.

Tym razem zrezygnowałam z melonikopodobnych i innych nakryć głowy, choć zazwyczaj absolutnie od nich nie stronię. Nakrycie głowy już jednak wydawało się być lekką przesadą w połączeniu ze skórą i kamizelką w kratkę. Typowo angielski wynalazek zresztą również 😉

.

IMG_1622

.

Niezawodne a’la lakierki na niskim obcasie i torba kufer idealnie uzupełniły stylizację.

.

IMG_1626

.

.

.

X muza jest niekończącą się inspiracją… nieprawdaż? 😉

.

.

.

Love, Ir.Is.

.

.

The character of Emma Peel was the inspiration for the design of Hermes. As passionate about movies and fashion, I could not fail to notice the charm of her dress. No bowler offset in English plaid vest.
Enjoy it, dear: *

.

Персонаж Эммы Пил был вдохновением для дизайнеров фирмы Гермес. Как кинофил, любитель моды и стилист, я тоже не смогла остаться равнодушной. Без котелка, но с жилетом в англискую клетку стилизация тоже по моему имеет смысл.
Кино- ето некончающаяся история с модой, правда?

.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.