Joga. Pierwsze wrażenia.

Od kilku lat jest modna. Mniej więcej tyle, co weganizm. Jednych fascynuje, drugich wkurza swoją wszechobecnością i lekkim fanatyzmem wyznawców.

I jedno i drugie jest chyba, niestety, jej nieodłączną częścią. I jedno i drugie trzymało mnie od niej zdaleka.  Nie to, że nie chciałam się doskonalić i szukać większego połączenia między moim ciałem a nawet nie tak niedoskonałym umysłem, ale jakoś wolałam osobno dbać o jedno i drugie.

.

yoga oko

.

Przez ostatni rok troszke więcej poświęciłam temu tematowi. Okazało się, że to bardzo dobre ćwiczenia na zrzucenie zbędnych kilogramów i utrzymanie ciała w dobrej kondycji. A już pasowało o to powoli zacząć dbać. Zgłębiłam więc internet i Youtube. Okazało się, że temu nawet nie tak głupiemu zajęciu (jak wydawało mi się na początku) można oddawać się również w domu, a dość łatwe ćwiczenia faktycznie powodują poprawę samopoczucia.

.

Tydzien temu z racji większej ilości wolnego czasu skusiłam się na zajęcia w grupie z instruktorem czy masterem jogi. Nie wiem jak to się tam poprawnie nazywa, jeszcze tego nie ogarniam…

.

yoga class

.

Pomieszczenie do ćwiczeń wygląda czadowo! Wiklinowe koszyki, maty, poduszeczki, świeczki, roślinki, nastrojowa muzyczka w tle i pyszna herbatka.

Trochę gorzej po zajęciach. Jeśli ktoś, podobnie do mnie poddaje się po pierwszym niepowodzeniu (czytaj nie zrobieniu jakiegoś asanu), to joga nie jest najlepszym rozwiązaniem na rozluźnienie umysłu i poprawę kondycji. Ja miałam to szczęście, że osoba prowadząca zajęcia szybko się zorientowała o co ze mną chodzi i… poszukała odpowiedniego podejścia. No więc:

– nić na siłę. nikt nie zmusza cie do wykonania ćwiczenia, które ci się nie podoba. jeśli czujesz presje, zmień instruktora.

– nik nie wykonuje doskonale wszystkie asany. można jedynie próbować doskonalić swoje umiejętności, ale…

– w jodze nie o to chodzi. chodzi tylko o to, żebyś złapał kontrolę nad swoim umysłem. no i ciałem przy okazji.

– naucz się relaksu. bo o to, przynajmniej na początku, w tym wszytkim chodzi.

.

.

.

Czy te ćwiczenie poprawią kondycję ciała trzydziestolatki koniecznie dam wam znać. Bardzo na to liczę ;))

.

.

.

P.S.:coś pozytywnego w tym temacie 😀 http://www.pozytywny.net/a/joga_dla_poczatkujcych/

.

.

See U, beauties

.

.

.

You may also like...