Josh Hartnett in Krakov on OffPlusCamera Festival

Jedną z gwiazd światowego formatu, które odwiedziły festiwal filmowy w Krakowie był Josh Hartnett. Został zaproszony przez Pana Sławomira Idziaka w ramach promocji kina niezależnego.

.

IMG_0967

.

Josh Hartnett jest jednym z moich ulubionych aktorów i to wcale nie z powodu talentu muszę przyznać, ponieważ posiadanie takowego długo w nim szukałam…:DD

Wiedziałam, że jest uroczy i zabawny, a poza tym bardzo przystojny. Wyróżniał go również wysoki iloraz inteligencji 😉 i zamiłowanie do kina off’owego. Analizując jednak jego jako aktora zawsze miałam wrażenie, że on bardzo stara się być takowym. I dobrym aktorem jest, ale nie genialnym. Zresztą Josh sam przyznał, że nie lubi oglądać swoich filmów, ponieważ dopiero podczas projekcji widzi wycięte sceny i wszystkie błędy: swoje, innych aktorów, a nawet reżyserskie :))

Filmem, po obejrzeniu którego dostrzegłam może nie wielkość, ale obecność nietuzinkowego talentu Hartnett’a był Mozart and the Whale. Autentyczność w zagraniu autystycznej postaci przekonała mnie do niego jako aktora totalnie…

.

Na festiwalu Josh mnie nie rozczarował. Był czarujący i umiał rozbawić publiczność uśmiechem, zawojować serca delikatnie speszonym wyglądem i pasującym do sytuacji dowcipem.

Aktor opowiadał o tym, dlaczego został producentem, jaką satysfakcję sprawia mu granie w filmach niezależnych, kiedy nie wie się jak zostaną one odebrane przez publiczność. O aktorstwie, kiedy czasem odrzuci się dobry scenariusz; o ostatnio czytanej książce; o tym, że w rodzinie muzyków tylko on jest czarną owcą; o reżyserach u boku których współpracował nad wybitnymi dziełami. O zamiłowaniu do podróży i fascynacji pracą, która mu je umożliwiła.

Aktor nie zwiedził dużo w Krakowie, ale zafascynował go hejnał. Po wysłuchaniu historyjki o zabitym żołnierzu, stwierdził, że faktycznie słyszał, że dźwięk się urywa, ale uznał że się pomylił. Zdziwił się również dlaczego co godzinę zabijamy swojego grajka :DDD- masochiści.

.

Hartnett uległ jeszcze jednej tradycji polaków-  odcisnął swoją dłoń na płycie, która zostanie umieszczona w Alei Gwiazd obok odcisku Luca Bessona i innych osobistości kina.

.

.

.

.

Było nam bardzo miło gościć tak uroczego aktora w mieście królów polskich 😉

.

.

I really love him, as a celebrity. As an actor he wasn’t absolutely realistic for me. I assumed, that he more try to be a good, than good actually. After Mozart and the Whale I change my mind.
Anyway he is absolutely lovely person with charisma and he is really good looking man. I like his sense of humor too.
He was not disappointed me at all.

.

.

With love, Ajriss

.

.

.

.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.