Krakov smile- smacznie i niedrogo w Krakowie

Kto oprócz Magdy Gessler może polecić Wam najlepszy lokal na każdy gust? Oczywiście, kolega trudniący się w przeszłości kelnerowaniem.

Nie byłam wyjątkiem i jak większość studentów w Krakowie całe swoje studia przepracowałam w mniej lub bardziej renomowanych lokalach… Skutkiem czego trochę znam się na kawie, trochę na herbacie i winie i potrafię bez przypału nakryć stół dla gości. Jestem również jedynym czepiającym się wszystkiego gościem weselnym, a moje koleżanki w większości nie lubią wychodzić ze mną “zjeść na miasto”.

.

IMG_3443

.

No ale coś za coś. Bo jednak to mnie najczęściej się pytają, gdzie mają iść w takiej, a nie innej sytuacji. I to ja najczęściej ustosunkowując się do zachcianek znajomych kieruję całą paczkę w stronę tej czy innej restauracji.

Do rzeczy jednak. Dzisiaj chciałabym polecić fajną trattorię na uboczach Rynku, z przystępnymi cenami, miłą atmosferą i cudowną sałatką z kurczaka- INVITO.

.

invito

.

Lokum z pizzą, kremowymi zupami, sałatkami i innymi specjalnościami znajduje się na ul. Tomasza. Zresztą w szeregu knajpeczek i restauracyjek tej ulicy znajduje się kilka wartych odwiedzenia miejsc.

.

Trattorię odkryłam dzięki pewnej znajomej, za co jestem jej niezmiernie wdzięczna. Sałatka w moich ulubionych Skandale Royal niestety się całkowicie popsuła i wręcz potrzebowałam nowego lokum z podobną przekąską. Atmosfera w środku lokalu jest miła, a stylizowane na włoskie ściany naprawdę dodają jej niesamowitego uroku.

.

IMG_3445

.

Poza tym jest dość nowocześnie i wygodnie. Obydwie sale mają piękne ogromne okna, wychodzące na ulicę i niesamowicie duże parapety. Jeśli by to była kawiarnia przesiadywałabym tam godzinami obserwując przechodniów…

Kolejnym plusem jest możliwość obserwowania kucharza. Osobiście mam przynajmniej pewność, że upuszczone na podłogę jedzenie nie wyląduje z powrotem na talerzu… 😉 (nie pracowałam w takiego typu lokalach, ale słyszałam…oj tak niestety).

.

IMG_3467

.

Sałatka jest podawana z paluszkami a’la grissini, podejrzewam. Nie mniej jednak mi smakują wybornie 😉

W karcie dań znajdzie się również coś dla wyznawców bardziej tradycyjnej kuchni:

.

IMG_3470

.

Poza tym lokal nie straszy cenami. Można więc udać się tu na rodzinny obiad, pizze ze znajomymi lub sałatkę z przyjaciółką. Na telefon można zamówić danie na wynoś lub poprosić o dostawę do domu.

.

.

.

.

Invito a trattoria on the outskirts of the Main Square. Reasonable prices, friendly service and really delicious food! You can see on the occasion of a match, and the huge windows allow you to watch the passers. I would recommend a salad with chicken and pizzas.

.

.

.

Invito – траттория на окраине Главной Площади. Разумные цены, доброжелательное обслуживание и действительно вкусная еда! Вы можете посмотреть сдесь матч или пообедать с семьей, а огромные окна позволят вам просто наслождаться видами. Я бы рекомендовала салат с цыпленком и все виды пиццы.

.

.

.

See U soon, :*

.

.

.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.