Krakowski rower miejski

Już w zeszłym roku system komunikacji miejskiej w Krakowie zaczał inwestować w nowe pojazdy. Dwukołowe 🙂

Ja do krakowskiego roweru miejskiego dorwałam się dopiero kilka dni temu. I, powiem szczerze, ku wielkiemu zaskoczeniu, jestem nim wręcz oczarowana!

.

IMG_7755

.

Żeby umilić sobie życie jazdą rowerem miejskim, trzeba najpierw się zarejestrować na stronie http://kmkbike.pl/. Na utworzone tam przez siebie konto przelewamy środki, minimum 10 zł. Do tej pory nie wiem jak jest z tymi opłatami, średnio to chyba 2,5 zł za godzinę.

Po aktywacji konta w systemie możemy wypożyczyć rower w każdej z 29 stacji w mieście. Wystarczy wpisać do terminalu stacji numer telefonu i pin, wybrać rower, podać jego kod i…tyle! Po przejażdce wystarczy po prostu odstawić rower do stacji.  Każde wypożyczenie/otdanie jest kontrolowane poprzez system sms.

.

IMG_7763

.

Rowery mają 3 biegi: 3- do prostej drogi, 2,1- do wjeżdzania pod górkę. Niestety jeśli ktoś był rozpieszczony przez posiadanie roweru z prawdziwego zdarzenia będzie nieco rozczarowany prędkością i zręcznością miejskiej wersji. Nie mniej jednak rower daje radę i minęłam dużo szczęśliwych buziek poruszających się właśnie nim po mieście.

.

IMG_7798

.

Co dotyczy samego poruszania sie….

W centrum system ścieżek rowerowych na prawdę jest bardzo dobrze rozwiązany: Wisła, ścisłe centrum do okolic ronda Mogilskiego. Niestety dalej musimy radzić sobie bez nich. Na szczęście w moją stronę chodniki są dość szerokie, więc mogę spokojnie dojechać prawie pod sam blok, ale mam nadzieję, że jednak te ścieżki będą nadal rozbudowywane.

.

.

.

See U, kochani :*

.

.

.

You may also like...