MODA na recykling w MODZIE

Szerzy sie moda na wszystko, co zawiera w sobie słowa: ECO, green, recykling… Hasło ecowyrób automatycznie wywindowuje cenę produktu ot kilku do kilkuset złoty wzwyż w zależności od marki/firmy/brendu którzy się w akcję zaangażowali.

Jednocześnie dalej króluje chaotyczny i nieprzemyślany konsumpcjonizm, nakręcany reklamą, specjalistami od marketingu i PR, blogami, kolorowymi czasopismami i pozostałymi formami massmediów…

Niektórzy przebiegle łączą obydwa zjawiska tworząc modę na recykling w modzie :))

Eco obuwie, sukienki, kosmetyki, opakowania przyjazne środowisku – wszystko to zasługuje na dobrą oparwę marketingową ponownie nakręcając zjawisko konsumpcji wobec opozycji której właściwie powstało…

Ale może nie zagłębiajmy się w temat tak głeboko. Każdy z nas jest rozumie problem i najprawdopodobniej Ty, Ty i Ty segregujecie śmiecie, wybieracie warzywa i owoce z ekologicznych upraw i wyszukujecie w internecie informacje na temat kosmetyków zawierających jak najmnij szkodliwe chemii, parabenów i silikonów. Gratuluję! Bo to już naprawdę dużo!

.

6a274ea600176b7347a35c72

.

Zawsze jednak można zrobić więcej, nie prawdaż?

Po cosezonowym przeglądzie szafy zawsze zostaje mały stosik “ubrań do naprawy“. Fakt, można je zwyczajnie wyrzucić do zielonych pojemników na odzież albo zanieść do sklepów przeprowadzających w tym momencie akcje recyklingowe. Jeśli jednak obdarzamy rzecz pewnym sentymentem, albo materiał jest świetny, a fason przestał nam się podobać, to czas puścić wodzy fantazji. Bo przecież każdy strój ma swoje przeznaczenie i tylko od nas zależy czy je wypełni.

Spodnie można skrócić, przedłużyć albo wogóle przerobić na szorty czy rybaczki. Moda daje i odbiera, więc doszywanie kieszeni, wymiana guzików czy doszycie kołnierzyków to stare wciąż aktualne triki na nowe życie dla starych rzeczy. Spódnice równiez można skrócić do zawsze sexi długości mini. a doszycie klinów nawiąże do szyku Pań Hepburn. To samo dotyczy sukieniek, żakietów, koszule etc. Najbardziej wdzięcznym okazem są jednak płaszcze. Od wymiany guzików i zmiany kształtu kołnieża po skrócenie rękawów, lub całkowitej przemiany go w prawie kurteczkę!

To takich rzeczy będziemy potrzebować jednak fachowej pomocnej dłoni. Mówią, że imię dobrego krawca trzyma się w tajemnicy. Ja również długo szukałam kogoś idealnego, kto moje szalone pomysły po chwili namysłu, co prawda, ale akceptuje i z powodzeniem wprowadza w życie.

Poniżej przykład misiowego płaszcza, kiedyś owersize’owego, pasującego tylko do wysokich butów i powiększającego nieco sylwetkę i jego nowe wcielenie: krótkiego miśka w linii A, nie zaburzającej krztałtu sylwetki z rękawami 3/4 pasującego prawie do wszystkiego!

.

recicling better

.

Jeśli wiciąż nie możecie się przekonać do pomysłu przerabiania wciąż dobrych, ale niemodnych lub znudziwszych się rzeczy, to przypomnijcie sobie wszystkei filmy, gdzie najładniejsze dziewczyny mieszkające po złej stronie miasta i nie mające pieniędzy na nową kreację wyręczały się własną wyobraźnią i kawałkiem materiału lub starą sukienką i błyszczały!

Albo piękną polską modę powojenną, która tak naprawdę tworzyła się w domach ze starych znoszonych rzeczy, albo materiału “spadochronowego” :))

.

s,vhs,n,33065979,f,5401119070866318315_pres

.

.

.

.

Miłej zabawy, kochani :*

.

.

.

.

A tu ciekawostka od producenta opon. Granice zależą tylko od naszej wyobraźni 😉

You may also like...