Stolica Mody

If you’re going to San Francisco
Be sure to wear some flowers in your hair
If you’re going to San Francisco
You’re gonna meet some gentle people there

Spiewał Scott McKenzie… Z chęcią bym się wybrała do San Francisco i z pewnością nie pogardziłabym kwiatami w moich włosach…

Generalnie z chęcią odwiedziłabym każdą istniejącą na mapie świata stolicę. A najchętniej zaczęłabym od Europejskich Stolic Mody. Ponieważ dla nikogo nie jest tajemnicą jak ogromną miłością i podziwem darze Stary Kontynent. I jakie by mroczne przepowiednie nie snuli ludzie z branży IT dla Starej Europy, to jestem wciąż dobrej myśli i nadziei, że tradycja i kultura tego obszaru geograficznego nie podda się tak łatwo. Tak, jak starożytny Rzym, Grecja, piramidy i cały cholernie inspirujący spadek, który zostawiły nam wcześniejsze cywilizacje będą wciąż budzić podziw, uwielbienie i chęć poznania. Ludzie zawsze wracają do źródeł. Taka już ich natura…

.

No więc Berlin, Oslo, Wiedeń, Mediolan, Amsterdam, Barcelona, Kopenhaga, Zurych, Madryd, Londyn, Sztokholm, Paryż… Inspiracji w tych miastach można szukać całe życia, wciąż na nowo odkrywając ich niepowtarzalną kulturę, architekturę, przyzwyczajenia i, oczywiście MODĘ.

.

Mnie osobiście od dłuższego czasu inspiruje Belgia z Antwerpią, gdzie znajduje się jedna z najlepszych szkół modowych- czyli Royal Academy of Fine Arts, na czele, naturalnie. Może dlatego, że sama preferuję podobny styl ubierania się? A belgijska szkoła, która przede wszystkim służy wygodzie, która wychodzi naprzeciw ulicznym tendencjom i potrzebom! Zdecydowanie jest się czymś zachwycać!

Tam prawie nie ma kolorów. Są szarości, czernie i kamienne beże, ale akurat to trafia w mój gust jak najbardziej. Jeśliby mój typ urody pozwalał mi na tak oszczędną monochromotonię, moja szafa wyglądałaby pewnie jeszcze nudniej :DDD

Wiem, wiem, sama w pewnym sensie krytykuje Polskie szaro-bure ulice, ale co złego jest w stonowanych kolorach w rzeczach o mocno awangardowych krojach i nietypowych cięciach?

No kto pogardziłby tak pięknym zestawem?

.

na bloga do konkursu

.

Na pewno nie była bym to ja :).

.

.

.

Bo świat to nie jest tylko nasze miasto, którego walorów najczęściej nie doceniamy. Świat to ludzie w najdalszym zakamarku jego. Któż nie chciałby ich poznać?

Więcej o stolicach mody można poczytać na stronie zalando: http://www.zalando.pl/stolice-mody/. Ja się raczej nie ograniczam tylko czytaniem… bo zazwyczaj kończy się ono zamówieniem kolejnej perełki bezktórejniemogężyć. Zresztą sama nie raz robiłam tam zakupy i szczerze polecam ten sklep! 

.

.

.

With love, Ajriss

.

.

.

.

You may also like...