Współczesny kopciuszek

[fbliked]Insert Your “LIKED” Content Here[/fbliked]

Pamiętacie z jakim zaangażowaniem i empatią oglądałyśmy w dzieciństwie bajki o kopciuszku, dziadku do orzechów, śpiącej królewnie i innych?

Z jakim nieskazanym dorosłym życiem przekonaniem wierzyłyśmy, byłyśmy przekonane wręcz, że pewnego dnia zacznie się i nasza bajka?

.

kopciuszek.

Dorastając gubimy nie tylko tą zdolność dostrzeżenia magii w zupełnie zwykłych rzeczach, ale i również i wiarę. Zatracamy się gdzieś w przytłaczającej rzeczywistości, chowając wspomnienia o bajce daleko w głąb serca.

.

zolushka-cinderella_1920x1200

.

Żeby umilić sobie tą smutną  i pełną sentymentu retrospekcję skierujmy uwagę na to, co dziewczyny lubią najbardziej- ciuchy, a w tym wypadku sukienki. Suknie balowe zawsze towarzyszyły jakiemuś wydarzeniu towarzyskiemu. Oficjalne kolacje, bale w przeszłych stuleciach i bankiety i gale dzisiaj to najlepsza okazja do zaprezentowania efektownego, dystyngowanego stroju. Dla nas takim strojem najczęściej są suknie. Dzisiaj również te satynowe.

.

Satyna z kolei, podobnie jak szyfon i koronka, to tkanina wykorzystywana początkowo do produkcji bielizny. Dzisiaj należy do wytworów trendu w historii mody nazywanego stylem outside/inside. Jako świetny materiał do tworzenia kreacji prowokujących uczestniczyła w modowym performansie polegającym na zabawie z tradycyjnie ukrytymi częściami garderoby.

Dzisiaj już nikogo nie szokuje nie tylko spódniczka z satyny lub koronki, ale nawet gorsety i krynoliny, noszone na, a nie pod suknią.

.

Nie mniej jednak sukienka czy spódniczka z satyny czy tiulu pozwala nam na moment stworzyć swoją małą bajkę z nami jako księżniczkami w roli głównej.

.

IMG_1667

.

Czy to nie genialnie, że ulica pochłonęła wreszcie idee rezerwacji materiałów takiego typu wyłącznie na wielkie okazje i pozwoliła z łatwością wpisać je w naszą codzienność?

.

IMG_1666

.

Moje przeistaczanie się w księżniczkę dopiero się zaczęło i jeszcze nie zdążyłam zmienić trzewiki na szklane pantofelki.

Może jednak nie będę je wcale zakładać, podążając za intencją upowszechnienia satynowych cudeniek?

.

IMG_1657

.

.

.

See U soon, :*

.

Each of us wants to feel like a princess. Also in adult life. Popularization and use of satin, lace and silk as materials to create a full-fledged counterparts allowed the public of their use. Today we wear skirts made of satin princess every day. No need to even worry about the glass shoes 😉

.

Каждая из нас хочет хоть раз почувствовать себя как принцесса. Также во взрослой жизни. Распространение и использование атласа, кружева и шелка в качестве материалов для создания полноценной одежды предоставили возможность носить их всем и не толко на специалныие оказии. Сегодня мы носим такие юбки как повседневную одежду. Не нужно даже беспокоиться о хрусталных башмачках;)

.

.

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.